2024.04.19. - Emma

Ez lehet a Föld mása?!

Ez lehet a Föld mása?!
Ez lehet a Föld mása?!Lehet, hogy mégsem vagyunk egyedül az univerzumban? A NASA Kepler űrteleszkópja három olyan, Naprendszeren kívüli exobolygót talált, amelyek ideális távolságra vannak a saját csillagjuktól ahhoz, hogy akár víz is jelen lehessen a felszínükön. A Kepler-62 elnevezésű rendszer öt bolygója 1200 fényév távolságra van a Földtől, míg a Kepler-69 körülbelül 2700 fényévnyire. Előbbiben a 62e és 62f, míg utóbbiban a 69c bolygó hasonlít a legjobban a miénkre. Csillagközi mértékben is messze vannak a bolygók, de talán ők is kacsingatnak felénk, földiekre?!
kutya cica örökbe fogadás állatvédelem szja 1%

Ufo- scifi sztorid van? küldd el nekünk a szerk[kukac]zug.hu címre!
A 62f nevet viselő planéta a Földre eddig leginkább hasonlító idegen világ. 40 százalékkal nagyobb a Földnél, és valószínű, hogy a kőzetbolygókhoz tartozik. A Napnál némileg kisebb és haloványabb csillag körül kering. Azt a tudósok nem tudják, pontosan hogy néz ki, de egy modellező tanulmány szerint vízvilág, amit teljes egészében óceán borít.
A 62e a lakhatósági zónán belül kering, és nagyjából 60 százalékkal nagyobb a mi bolygónknál. A harmadik bolygó, a 69c 70 százalékkal méretesebb a Földnél, és 242 nap alatt kerüli meg a Naphoz hasonló csillagját, ezért a csillagászok szerint a Vénuszhoz hasonlít a legjobban.
A Kepler-69 rendszerben talált nagyobb bolygóknál még nem lehet tudni, hogy annyira magas-e a hőmérsékletük, mint a Vénusznak. Ahhoz viszont elég messzi keringenek a csillagjuktól, hogy legyen rajtuk folyékony állapotú víz és felhős légkör.
A Kepler űrtávcső a közeli csillagrendszereket vizsgálja. Olyan bolygókat keres, amiknek a légkörében van oxigén, szén-dioxid és metán, mert elsősorban ezek a legfontosabbak élet kialakulásához. A 600 millió dolláros űrteleszkóp 2009 márciusában indult. A bolygókat átvonulásuk során a gazdacsillag fényében bekövetkező halványulás révén észleli.