2024.04.20. - Tivadar

Nemesfém és gyémántesõ egy üstökös miatt?!

Nemesfém és gyémántesõ egy üstökös miatt?!
Jégkorszakbeli gyémántesõ

Washington - Gyémánt- és nemesfémesõ "áztatta" a legutolsó jégkorszak alatt az Egyesült Államok keleti részét - vélekednek amerikai tudósok, akik szerint a szokatlan természeti jelenség oka egy üstökös lehetett.

Erre a következtetésre az Ohio- és Indiana-államban fellelt drágakövek és nemesfémek vegyelemzése vezetett, amely szerint ezek évezredekkel korábban Kanada területérõl kerülhettek át - olvasható a LiveScience anyagában.
kutya cica örökbe fogadás állatvédelem szja 1%

Ufo- scifi sztorid van? küldd el nekünk a szerk[kukac]zug.hu címre!
"Míg Ohio-államban sem arany-, sem ezüstbányák nincsenek, bõven akad belõlük Kanadában" - hangsúlyozta Allen West geofizikus, aki részese volt a vizsgálatnak.

A felfedezés egybecseng Allen West elméletével, amely szerint 12.900 évvel ezelõtt Kanada keleti részén lévõ gleccserek és jégmezõk fölött egy 4,8 kilométer átmérõjû üstökös robbant fel, az emberek és az állatok tömeges pusztulását okozva.

"Ez a robbanás erejét tekintve tízezer Tunguz-katasztrófának felel meg. - vélekedett Allen West. (Tunguz-katasztrófának nevezik azt a voltaképpen tisztázatlan eredetû, szokatlan méretû kozmikus eseményt, amely 1908. június 30-án a szibériai Köves-Tunguszka folyó partján pusztított, hatalmas tölcsér alakú nyomot hagyva a tajgában, 2000 négyzetkilométernyi területen döntve ki a fákat. A robbanás, amely 5-10 kilométeres magasságban történt, erejét tekintve 15 megatonna trotilnak, vagy 1500 olyan atombombának felelt meg, amely Hirosima pusztulását okozta.)

Mint a geofizikus kifejtette, a robbanás ereje kaphatta fel a gyémántokat, nemesfémeket, vagy a gleccserek megolvadó vize szállíthatta az Egyesült Államok mai területére. Az "arany- és gyémántesõ" hónapokon át tartott, s a drágakövek tonnaszám hullottak az égbõl.

"Némely drágakõdarabok oly aprók voltak, hogy be lehetett õket lélegezni. Ám voltak nagyobbak is, amelyek a robbanás után néhány másodperccel jégesõként záporoztak a Földre. A súlyos(abb) arany- és ezüströgök pedig komoly sebesülést okozhattak, ha embert- vagy állatot eltaláltak" - magyarázta Allen West.

A felrobbanó üstökös égõ darabjai lángba borították az erdõket, az állatok bundáját, az emberek ruházatát és haját. Allen West és kollégáik szerint a hívatlan kozmikus vendég okozhatta a mamutok és masztodonok kihalását Észak-Amerikában, ahogy a kõkorszaki Clovis-kultúra eltûnését is.(Az új-mexikói Clovis mellett talált leletek alapján elnevezett törzsek 13.000 évvel ezelõtt jelentek meg a térségben, s nem sokkal késõbb nyomuk veszett.)

A sorozatos robbanások miatt óriási mennyiségû édesvíz került az Atlanti-óceánba, ami váratlan globális lehûlést okozott. A jelenséget fiatal driász-periódusnak nevezik.

"Az általunk fellelt bizonyítékok nem jelentik azt, hogy a legutolsó jégkorszak alatt bekövetkezett klímaváltozás egy katasztrofális esemény eredménye volt" - emelte ki Ken Tankersley, a University of Cincinatti antropológusa, aki részese volt a kutatásnak.

Allen West is óvatosságra int a végkövetkeztetéseket illetõen, annak ellenére, hogy az Ohio- és Indiana-államban talált leletek összecsengenek az üstökös-elmélettel, amely az utolsó jégkorszak alatt "látogatta" meg bolygónkat.

"Még igen messze vagyunk attól, hogy kategorikusan kijelenthessük: ezeket a leleteket azért találtuk ott, ahol találtuk, mert bizonyos események megtörténtek. A dolgok összeillenek, ám még nagy munka vár ránk, amíg be tudjuk bizonyítani a közvetlen kapcsolatot" - hangsúlyozta Allen West geofizikus.